Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aka
Nie 21 Gru, 2008 21:59
białko w moczu
Autor Wiadomość
Adka134 
zatroskana mama

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008 10:55   białko w moczu

Witam wszystkich, odebrałam wyniki ogólne moczu mojego synka który ma refluks II stopnia. Jest ślad białka i jest mętny. tydzień temu brał antybiotyk (zapalenia gardła ) i moja pediatra zasugerowała mi że te zmiany mogą byc własnie wynikiem infekcji i antybiotyku i zaleciła kolejne badania za tydzień. Mimo to, strasznie się martwię, boję się że znów wylądujemy w szpitalu :cry: !!! Chciałabym mu zrobic posiew ale ciężko będzie, ponieważ ma tylko 5 msc a jak wiadomo musi byc to środkowy strumień moczu, jak to wykonac tak małemu dziecku??? Cewnikowanie zaś niesie też ryzyko wprowadzenia bakterii...
Może nie potrzebnie panikuję, ale perspektywa 10 dniowego pobytu w szpitalu naprawdę mnie przeraża, tyle choróbsk tam :shock:
Bardzo proszę o jakieś info, mamy które maja dzieci z refluksem i podobne wyniki i jakie były diagnozy.
Zaznaczam że ogólny robię mu co miesiąc.
Pozdrawiam wszystkie mamunie!

just_br 
byle do wiosny...

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008 13:13   

hej, moje dziecko też ma/miało refluks, miał naprawdę baaaaardzo różne "dziwne" wyniki moczu, ale zwykle się okazywało, że nic się nie dzieje.
jeśli nie ma innych objawów, na spokojnie skontroluj mu mocz za kilka dni. najlepiej zrób badanie ogólne i posiew, wiem, że to trudne, ale nie martw się.
najlepiej, dobrze napoić dziecko/nakarmić piersią, umyć ciepłą wodą z mydłem i powinno działać. najlepiej do kubeczka. u chłopca jeszcze łatwiej niż u dziewczynki.
jesteście pod opieką lekarza, to najważniejsze.

świstak 
sucharek2

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008 16:02   

Adka134 napisał/a:
Jest ślad białka i jest mętny. tydzień temu brał antybiotyk (zapalenia gardła )

Adka134 - Trochę to dziwne,bo po antybiotyku nie powinno być nawet śladu białka w moczu-oczywiście jeżeli antybiotyk był odpowiednio dabrany do bakterii lub tego co wywołało to zapalenie.Jak mi Misiek tak miał i miał te zapalenia gardła,to zmolestowałam lekarza-Dr Wasążnika z CZD,by podrał wymaz.Okazało się tylko lub aż bakteryjka wywołująca sepsę - Hemofilus influenze,bo miał też tylko ślad białka w moczu.A może jest jakaś bakteria w gardle?Te zapalenia różnego pochodzenia nie są "najszcześliwsze" dla nerek.Także już teraz wziąć wymaz gardła-czy coś się nie kluszczy.Ciepłe pozdrowionka :keep:

mimika211 

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008 19:23   

moja Amelka ma także śladowe ilości białka w moczu i to praktycznie w każdym co miesięcznym badaniu lae robiliśmy badania i lekarz kazał nam się tym nie przejmować

świstak 
sucharek2

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008 19:38   

mimika211 napisał/a:
lekarz kazał nam się tym nie przejmować

Tu wiadomość dla lekarzy,że nie jestem przewrażliwioną mamą,ale"teorię nie przejmować"przerabiałam.Tylko jak udzielałam pomocy-zastanawiałam się potem,czy to była pierwsza,czy ostatnia pomoc,bo można poprostu nie zdążyć.Rozumiem Lekarzy,że nie wiedzą.Rozmawiałam z takim Lekarzem z CZD z Kliniki Transplantacji.Powiedział,że mają coraz trudniejsze przypadki,dlatego CHYLĘ GŁOWĘ w podzięce.

Adka134 
zatroskana mama

Wysłany: Sro 03 Gru, 2008 10:04   

Dzięki dziewczyny za informacje, wybieram się do mojej pediatry za tydzień i pogadam o tym wymazie z gardła, tylko jak znam życie to powie że jak zwykle przesadzam :? , wydaje mi się że lakarze myślą o nas właśnie w taki sposób zatroskane, młode , panikujące matki....
ale jak tu się nie bac, gdy przy takiej wadzie układu moczowego najmniejsze przeziębienie wiąże się z ponownym zakażeniem i pobytem w szpitalu :razz:
eh Ci lekarze...
Mimo to jeszcze raz wielkie dzięki, jeszcze pewnie sie odezwę :-D

KasiaZ

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008 20:29   Białko w moczu

Witam!
Zwracam się do Was z następującym problemem : mój synek (8 miesięcy, od 6 mies z przetoką-lewostronne wodonercze plus refluks V st.) od jakiegoś czasu stale ma białko w moczu.Jego ilość waha się , najwięcej miał 7 g/l , obecnie 1,8 g/l. Obecnie ma przepłukiwany cewnik neomycyną jednak na razie ilość białka nie zmniejszyła się .Kolejne posiewy wychodzą jałowe . Jaka może być przyczyna jego występowania i jakie są konsekwencje dla zdrowia dziecka?Czy można zniwelować ilość występującego białka bez ciągłego podawania antybiotyków? Proszę o odpowiedź gdyż bardzo się tym martwię!Może Pan Doktor zechciałby mi udzielić jakiejś porady?
Z góry dziękuję!

Dagmara 

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008 22:10   

Jaka to jest przetoka? I co to za cewnik - w przetoce, tak czy nie bo nie rozumiem. My mieliśmy nefrostomię z cewnikiem Foleya i często mieliśmy białko w wartościach dużo wyższych, które było wynikiem obecności cewnika po prostu jako ciała obcego.

KasiaZ

Wysłany: Sob 06 Gru, 2008 16:13   

Witam i dziękuję za odpowiedź.Synek ma przetokę moczowodowo-skórną sp.Wiliamsa.Aby nie ulegała ona zatkaniu zalecono nam cewnikowanie synka cewnikami Nelaton i pozostawianie cewnika na noc.Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu