Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
erytrocyty wyługowane
Autor Wiadomość
paulinka 

Wysłany: Wto 25 Lis, 2008 20:35   erytrocyty wyługowane

witam serdecznie!

mam pytanie. W moczu mojej corki wyszly pojedyncze erytrocyty swieze i wylugowane w polu widzenia przy pozostalych wynikach prawidlowych. Martwia mnie te wylugowane! czy one moga pojawiac sie w moczu zdrowego dziecka? dziekuje i pozdrawiam

Lotta 

Wysłany: Wto 25 Lis, 2008 22:59   

A czy córka miała infekcje ostatnio? jakies przeziębienie, anginę? ......takie wirusy " szaleja" po całym organizmie i w nereczkach też, dlatego mogą się pojawić pojedyncze erytrocyty... Co do wyługowanych, ja wiem, ze to denerwuje- bo mnie tez, ale po kilku dniach po infekcjii zanikały z pola widzenia.
Moze wartoby powtarzać przez 3 kolejne dni bad ogóle moczu?
Pozdrawiam;)

marianna 

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009 17:35   

U mojej córki od jakiegoś czasu (ok. 2 mieś) w badaniu ogólnym moczu utrzymuja się erytrocyty świeże i wyługowane 3-5, nie ma leukocytów ani białka.Córka przez ten czas była zdrowa,żadnego przeziębienia ani nic. O czym to może świadczyć? Przedtem też się pojawiały te wyługowane ale w następnym badaniu znikały a teraz nie :?

świstak 
sucharek2

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009 20:17   

marianna napisał/a:
w badaniu ogólnym moczu utrzymuja się erytrocyty świeże i wyługowane

Monika - coś się tam dzieje.Wklejam link.Pozdrawiam.
http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,58

jusiagra 

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009 21:11   

erytrocyty w moczu występują przy gorączce, biegunkach lub wymiotach

marianna 

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009 23:45   

Ale co się tam może dziać? Jak pisałam jest zdrowa,żadnej gorączki,kataru,nic. Badania robiłam w dwóch labolatoriach, w jednym wykazywało że świeże pojedyńcze erytrocyty czyli w normie a w drugim uporczywie wychodzi 3-5 św. i wyług. Gdzieś przeczytałam że część całkowicie zdrowych ludzi ma powyżej 3 erytrocyty i nic im nie jest. Tylko ja leczę Patrycje już czwarty rok na te ZUMY,to się boję o te jej nerki. Całkiem nie wiem co o tym myśleć,mam nadzieje że się w końcu to poprawi :-?

paulinka 

Wysłany: Sob 28 Mar, 2009 13:15   

Witajcie!

U mojej córci tez czasem pojawiają sie erytrocyty wyługowane... przy ogólnym dobrym stanie zdrowia. Ale jak weszłam na link który załączyłyście to trochę sie wystraszyłam z tym kłębuszkowym zapaleniem :sad: w czwartek idziemy do nefrologa. W dodatku w ostatnim posiewie zrobionym kontrolnie bez żadnych objawów wyszła bakteria Morganelle Morgani 10 do 5-tej. Powtórzyłam posiew bo nie chcę truć jej niepotrzebnie lekami i żyje nadzieją, że tym razem wyjdzie czysty. Czasem brak mi sił... pozdrawiam

Odpowiedz do tematu