Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o znieczulenie
Autor Wiadomość
asik15 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 12:23   Pytanie o znieczulenie

Mój synek ma mieć 27 września operację spodziectwa. Jest alergikiem i bierze cały czas krople zyrtec, chciałabym wiedzieć czy nie jest to jakieś przeciwwskazanie do znieczulenia?
Podajemy teraz też małemu szczepionkę polyvacinum mite, skonczy ją brać 14 września i interesuje mnie czy będzie wystarczający odstęp między ostatnia dawką szczepionki, a planowanym znieczuleniem.
I tak z ciekawości ;) czy Pan będzie pracował 27 września w Biosie(nasza operacja planowana jest na godz. 15)? Może bedziemy mieli okazję się poznać? chociaż wolałabym inne okoliczności:) Z góry dziękuję.

anolisa 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 16:29   

:!: :!: Ja też mam pytanie Tomek. :!: :!: :!:
Bo ostatnio (27 sierpnia) byłam z Konradkiem na wizycie u kardiologa.
I okazało się, że Konradek ma niewielką wadę, ale jednak wadę.
Ma niedomykanie zastawki trójdzielnej przedniej. Jaki wpływ ma narkoza na serce?
Jeżeli ma wpływ, to jakie są zalecenia pooperacyjne? A może przedoperacyjne też istnieją?
Kurcze rok temu z nim byliśmy i lekarka niczego nie zauważyła. W tym roku byłam co prawda też na Ligocie (wizyta kontrolna), ale przyjmowała nas inna pani doktor. No i wyszło...
Martwię się, bo jednak 10 października mamy zamknięcie przetoki. Czy są jakieś przeciwwskazania do narkozy? Mam mętlik w głowie...

anolisa 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 16:33   

Aha i jeszcze jedno.
Konradek jest alergikiem. Przede wszystkim wiosną i jesienią ma problemy z układem oddechowym. Suchy kaszel, lejący katar z nosa. Ale kaszel najgorszy, a zwłaszcza nocą - strasznie suchy (okropny). Czy narkoza też jakoś może to jeszcze pogorszyć??? Co robić po operacji? Czy częste przebywanie na powietrzu, dotlenianie dziecka ma zbawienny wpływ :?: :?: :?: Tak sobie myślę na chłopski rozum...

+to ja 
to ja

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008 10:05   

przepraszam bo tak ostatnio mnie mało tutaj Odpowiem wkrótce na Wasze pytania
pozdrawiam b cieplutko
prosiłem o wszystko by cieszyć się Życiem dostałem Życie by cieszyć się wszystkim

+to ja 
to ja

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 10:13   Re: Pytanie o znieczulenie

asik15 napisał/a:
Mój synek ma mieć 27 września operację spodziectwa. Jest alergikiem i bierze cały czas krople zyrtec, chciałabym wiedzieć czy nie jest to jakieś przeciwwskazanie do znieczulenia?
Podajemy teraz też małemu szczepionkę polyvacinum mite, skonczy ją brać 14 września i interesuje mnie czy będzie wystarczający odstęp między ostatnia dawką szczepionki, a planowanym znieczuleniem.
I tak z ciekawości ;) czy Pan będzie pracował 27 września w Biosie(nasza operacja planowana jest na godz. 15)? Może bedziemy mieli okazję się poznać? chociaż wolałabym inne okoliczności:) Z góry dziękuję.

przepraszam że tak długo nie odpowiadałem Ostatnio dużo zajęć w pogrupach ;) Co do alergii - dla nas jest wazna informacja o tym na co dziecko jest uczulone i jak reaguje- zmiany skórne czy np problemy oddechowe itd Branie zyrtecu czy tez szczepionka która dziecko otrzymuje nie bedzie nam przeszkadzac. z tego co pamietam jestem 27 takze mamy szanse sie poznać osobiscie :-) . Szkoda rzeczywiscie ze w takich oklicznosciach ale co zrobić.... Pozdrawiam serdecznie
prosiłem o wszystko by cieszyć się Życiem dostałem Życie by cieszyć się wszystkim

+to ja 
to ja

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 10:17   

anolisa napisał/a:
:!: :!: Ja też mam pytanie Tomek. :!: :!: :!:
Bo ostatnio (27 sierpnia) byłam z Konradkiem na wizycie u kardiologa.
I okazało się, że Konradek ma niewielką wadę, ale jednak wadę.
Ma niedomykanie zastawki trójdzielnej przedniej. Jaki wpływ ma narkoza na serce?
Jeżeli ma wpływ, to jakie są zalecenia pooperacyjne? A może przedoperacyjne też istnieją?
Kurcze rok temu z nim byliśmy i lekarka niczego nie zauważyła. W tym roku byłam co prawda też na Ligocie (wizyta kontrolna), ale przyjmowała nas inna pani doktor. No i wyszło...
Martwię się, bo jednak 10 października mamy zamknięcie przetoki. Czy są jakieś przeciwwskazania do narkozy? Mam mętlik w głowie...

narkoza=znieczulenie ogólne ma duzy wpływ na układ sercowo naczyniowy jednak u ogólnie zdrowych ludzi nie jest to problem zwłaszcza że stosuje sie zasady ogólnie przyjete Zapewne Konrad ma wypadanie przedniego płatka zastawki trójdzielnej To nierzadkie zjawisko i zwykle bez konsekwencji.Jesli kardiolog nie zlecił zadnych leków czyli nie stwierdził cech niewydolności krazenia to mysle że nie masz czym sie martwić Pozdrawiam cieplutko :)

+to ja 
to ja

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 10:38   

anolisa napisał/a:
Aha i jeszcze jedno.
Konradek jest alergikiem. Przede wszystkim wiosną i jesienią ma problemy z układem oddechowym. Suchy kaszel, lejący katar z nosa. Ale kaszel najgorszy, a zwłaszcza nocą - strasznie suchy (okropny). Czy narkoza też jakoś może to jeszcze pogorszyć??? Co robić po operacji? Czy częste przebywanie na powietrzu, dotlenianie dziecka ma zbawienny wpływ :?: :?: :?: Tak sobie myślę na chłopski rozum...

zwykle u dzieci które maja takie problemy i wiemy o nich stosujemy odpowiedni sposób postepowania zeby zminimalizowac ryzyko powikłań oddechowych.samo znieczulenie jako takie nie musi być problemem Trochę gorzej ze drogi oddechowe sa nadwrazliwe i rurka która bedzie do nich włożona moze troche je draznić. Powinien wziąc swoje leki. natomiast my tez zwykle cos dajemy.Natomiast jesli nałozy sie na to infekcja to trzeba przesunąć zabieg
A jesli ten kaszel sie nasila może warto pójsc do pediatry czy alergologa żeby sprawdził bo może trzxeba zmodyfikowac leczenie?
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu