Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Powiekszona nerka
Autor Wiadomość
Niunia22 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 14:57   Powiekszona nerka

Witam!
Jestem w 25 tygodniu ciazy. Mialam dzis wykonywane usg, az trzy razy. Okazalo sie, ze lewa nerka mojej coreczki jest powiekszona, przesunieta do miednicy i jest w niej zastoj moczu. Kiedy bylam na usg dwa tygodnie temu lekarz tego nie widzial. Czy to mozliwe, aby takie zmiany zaszly w tak krotkim czasie??
Chcialabym sie dowiedziec co to wlasciwie oznacza?
Czy ta powiekszona nerka moze w przyszlosci nie funkcjonowac prawidlowo?
Jakie sa rokowania i mozliwosci w takim przypadku?
Czy jest jakas mozliwosc leczenia tej wady jeszcze w ciazy?
Czy z tego powodu jest mozliwa koniecznosc wywolania wczesniejszego porodu?
Jestem z Poznania, czy moglby mi ktos polecic dobrego specjaliste w tej sprawie?
Wiem, ze nie podalam zbyt wielu szczegolow, ale narazie to wszystko co wiem a strasznie sie martwie.
Bede ogromnie wdzieczna za wszelkie informacje.
Asia

reds 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 17:43   

Witaj Asiu! :P Dobrze trafiłaś tu jest dużo wspaniałych ludzi i lekarzy ,którzy napewno Ci pomogą.Ja mam 3 dzieci ,moja najmłodsza pociecha Kacperek ma 2 latka i urodził się z obustronnym wodonerczem.Borykamy się z tym problemem od urodzenia ,ale ja jestem dobrej myśli że wszystko będzie dobrze .Ty też musisz myśleć pozytywnie a wszystko dobrze się ułoży. :lol: :lol: :lol: Życzę Ci i Twojmu nienarodzonemu dzidziusiowi dużo dużo zdrowia.Bardzo gorąco Cię pozdrawiam.Kasia :P :P :P

Niunia22 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 17:47   

Dziekuje Ci Kasienko!!!! Mam nadzieje, ze szybko otrzymam odpowiedz od kompetentnej osobki. Pozdrawiam Ciebie i Twoje dzieciaczki. Buzka
Asia

berem 

Wysłany: Wto 02 Sie, 2005 10:30   

Na pytanie odpowiedziała się Pani Prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz

Nerki dziecka w czasie ciąży pracują i może tak być,że jedna
jest okresowo większ niz druga i to o niczym jeszcze nie świadczy.*
Ważne będzie badanie po urodzeniu*, bo jeśli nawet okaże się,ze jest
nieprawidłowy odpływ z tej nerki to są to zaburzenia rozwojowe z którymi
chirurdzy dziecięcy nastawieni na tego typu problemy świetnie sobie
radzą. Należy zachować spokój, nie ma wskazań do wcześniejszego porodu i
nie ma wskazań do interwencji płodowych. Ważne ,że dziecko Pani
pozostałe układy ma prawidłowe i prawdopodobnie będzie zdrowej.
Pozdrawiam Z.Dudkiewicz

Odpowiedz do tematu